Farma cover

MARKÍZA • PO, UT, ŠT, PIA A SO • V PREDSTIHU NA VOYO •

Prvé zábery z novej Farmy: Na tomto nádhernom mieste by ste chceli bývať aj vy!

30. 08 2022 08:25 | pet
Romantická Farma 14
Romantická Farma 14 Foto: TV Markíza
Farmár týždňa sa môže tešiť na vlastnú vaňu
Bylinková a zeleninová záhradka
Hlavná budova Farmy

Na farmárov čaká viacero noviniek, no podmienky budú stále drsné.

Obľúbená reality šou Farma je neoddeliteľnou súčasťou programovej štruktúry TV Markíza už od roku 2011. 5. septembra odštartuje na obrazovkách TV Markíza a 2.septembra na Voyo už neuveriteľná 14. séria, ktorá sa divákom opäť predstaví v originálnom novom koncepte a s množstvom zaujímavých prekvapení. Jedným z nich je aj zmena na poste moderátora, Evu Evelyn Kramerovú po štyroch sezónach vystrieda herec Marek Fašiang, ktorého si diváci zamilovali najmä ako „tatuša“ Tomáša v seriálovom hite Oteckovia. Stane sa tak prvým mužským moderátorom v histórii šou. 

 TIP Na Farmu mieri aj tento fešák: Novej láske sa nebráni!

Na moderovanie však nebude sám. Okrem neho a hospodára Martina Bagara bude na farmárov jedným očkom dohliadať Alica – umelá inteligencia. Najprevratnejšia novinka na Farme však nezmení tradičný koncept šou. Farmári si stále budú musieť poradiť s drsnými podmienkami na statku, s nedostatkom jedla či manuálnou prácou. Alica sa bude súťažiacim pravidelne prihovárať spoza stola pravdy vo farmárskej kuchyni. Bude s nimi voliť duelantov, odovzdávať im aj odkaz od vypadnutého súťažiaceho a neustále ich sledovať. Keď to vyhodnotí ako potrebné, tak zasiahne. Farmári si budú musieť zvyknúť na to, že Alica, ako umelá inteligencia, nemá žiadne city. Nepozná ani zľutovanie. Za príjemným ženským hlasom sa skrýva silný charakter. Alicina silná stránka sú dáta a čísla. Je výborná v analýzach, o farmároch vie takmer všetko a vždy má pravdu. Za moment dokáže rozlúsknuť konflikty. Pre farmárov bude poriadnym šokom, ktorý v boji o 75 000 eur nečakali.

Farma 14 na novom mieste

Nový statok sa rozprestiera na rozsiahlej, jedinečnej, izolovanej lúke s biocertifikátom. Je uzavretá rozprávkovými kríkmi a stromami. Malebné miesto leží v malých Karpatoch, na nakrúcanie sa využíva 8000 m2. „Našli sme nádhernú lúku, ktorá nie je až tak ďaleko od civilizácie,  no nepočujeme žiadnu dedinu a nevidíme žiadne stožiare,“ hovorí showrunner Lukáš Kodoň. Výrazným prvkom na lúke sú 300 ročné duby, ktoré sem tvorcov pritiahli. „Duby tu niekedy dávno zasadili pastieri a ich krása teší zvieracích obyvateľov, ale aj vášnivých poľovníkov dodnes.“ A tak je každému jasné, že miesto tohtoročnej Farmy je výnimočné.

Dom farmára týždňa v korunách stromov

Hneď po výbere miesta, tvorcovia pokračovali budovaním improvizovaného televízneho štúdia. Farmári nemôžu prísť na prázdnu lúku. Má to svoje dôvody: „Stavby, ktoré farmári po príchode na statok nájdu musia byť postavené kvôli kamerám,“ vysvetľuje Lukáš. Na statku vybudovali základ, farmári tam majú strechu, základné obvodové stĺpy a všetko ostatné si musia postaviť sami. Tohtoročná Farma vznikla z recyklovaných materiálov, výnimkou nie je ani dom farmára týždňa, ktorý je prvý raz v korunách stromov a rovno hneď s romantickou terasou, na ktorej si bude môcť farmár týždňa užívať súkromnú vaňu. „Tento rok sme použili veľa okien, čiže farmár týždňa bude mať veľa svetla a zároveň priamo z postele prehľad o všetkom, čo sa na Farme deje,“ hovorí Lukáš.

TIP Takéto niečo sa nikdy nestalo! Na Farmu si môže zobrať niečo, čo ešte nikto pred ňou

Práve nedostatok vody bude jednou z prvých výziev, ktorú budú musieť farmári prekonať. čaká ich skutočne náročný projekt - postavenie vodovodu. Tvorcovia veria, že farmári budú dosť skúsení a vynaliezaví na to, aby vymysleli ako si urobiť vo vnútri sprchu a tečúcu teplú vodu. Srdcom Farmy je kuchyňa a stôl pravdy, s novou stálou členkou Alicou. „Tento rok spolupracujeme s umelou inteligenciou, ktorá bude vyhodnocovať štatistiky a o našim súťažiacich vie doslova všetko. Práve Alica bude tá, s ktorou farmári budú voliť duelantov“, prezrádza Lukáš.

Zvieracie stálice

Ani tento rok nebudú na Farme chýbať zvieratá. Sú to už skúsení herci, ktorých účasť na nebude premiérová: Húsky sú hospodára Martina a somáriky sú tie isté, ktoré boli na Farme minulý rok. Okrem toho sa diváci môžu tešiť ja na stálicu Malinu, novinkou bude býček Kryšpín. Na začiatku si zvieratá budú žiť lepšie ako samotní farmári. Tí, si miesto na prespatie musia nájsť niekde vonku a až keď zvieratám postavia samostatné príbytky, budú si môcť jedného dňa toto miesto prestavať na spálňu.

Farma 14 od 5. septembra na Markíze a už od 2. septembra na Voyo!

Upútavka

 
Farma - v utorok, 29. novembra, o 21.00 (a už teraz na Voyo)!
Sledujte celé epizody na