Farma cover

MARKÍZA • PO, UT, ŠT, PIA A SO • V PREDSTIHU NA VOYO •

Farma funguje už neuveriteľných 11 rokov: Slovenská verzia je svetovým rekordérom!

19. 08 2022 12:00 | pet
Farma 14
Farma 14 Foto: TV Markíza

Čoskoro sa na obrazovkách objaví už 14. séria drsného dobrodružstva.

Reality šou Farma sa po prvý raz objavila na obrazovkách televízie Markíza 11. septembra 2011. Nekonvenčný projekt si okamžite získal srdcia fanúšikov a 5. septembra 2022 začne písať novú farmársku kapitolu už 14. séria! Slovenská verzia sa tým stala svetovým unikátom a rekordérom. Takýto počet sérií Farmy zatiaľ nikto nevyprodukoval.

Počas jedenástich rokov vysielania drsnej reality šou sa pred kamerami predstavilo 217 adeptov na farmársku korunu (v 7. sérii účinkovalo 12 farmárov z predchádzajúcich sérií, takže do celkového počtu ich nezaraďujeme). Možno je to prekvapujúce, ale miernu prevahu mali ženy - na televíznych statkoch sa objavilo 111 žien a 107 mužov (áno, spolu je to 2018, lenže vo Farme X sa dvojičky Nízlové brali ako „jeden kus“).

 TIP Nekompromisné pravidlá umelej inteligencie: Farmári si budú musieť dávať pozor

Veľkú prevahu však majú muži vo víťazstvách. Na najvyšší stupienok sa zatiaľ dostali iba tri ženy a až desať farmárskych titulov získali muži.

Doterajší víťazi

Farma 1 - Andrea Járová

Farma 2 - Radomír Spireng

Farma 3 – Mário Drobný

Farma 4 – Pavol Paco Styk

Farma 5 – Lenka Švaralová

Farma 6 – Tomáš Mayer

Farma 7 – Tomáš Mrva

Farma 8 – Miroslav Povec

Farma 9 - Šimon Néma

Farma X - Dominik Porubský

Farma 11 - Gabriel Sedláček

Farma 12 - Xénia Gregušová

Farma 13 - Miroslav Debnár

Absolútnym farmárskym rekordérom je však hospodár Martin Bagar. V pozícii šéfa statku bude už po trinásty raz, ale celkovo to bude už jeho štrnásty projekt. Jednu sériu totiž „odslúžil“ aj za hranicami, keď viedol českú Farmu. Vyrovnať sa mu môže iba jeho krava Malina, ktorá je súčasťou farmárskej histórie spolu s ním.

Aká bude 14. séria obľúbenej reality šou? Okrem noviniek (na moderátorskom poste sa objaví Marek Fašiang, významnú úlohu bude mať aj umelá inteligencia Alica) sa môžete tešiť aj na overené veci, nádhernú prírodu, nových farmárov (ich zostavu odhalíme už v pondelok 22. augusta) a, samozrejme, poriadnu dávku emócií a zábavy.

Farma 14 od 5. septembra na Markíze!