Farma cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Najdrahšia Farma v histórii! Tvorcovia šou zostali nemilo prekvapení

10. 09 2021 09:30 | pet
Produkcia musela riešiť nečakaný problém so stavebným materiálom
Produkcia musela riešiť nečakaný problém so stavebným materiálom Foto: TV Markíza

Pre produkciu to bol doslova šok.

Televízna Farma je logisticky, časovo aj finančne náročný projekt. No 13. séria sa zapíše do histórie drsnej reality šou ako najdrahšia. Škrt cez rozpočet spravila producentom súčasná situácia na trhu - ešte pred letom, keď už bol terén pripravený a mohli sa stavať stavby pre súťažiacich, všetkých zaskočil fakt, ako extrémne zdražel stavebný materiál.

„To bol šok. Všetok materiál bol trikrát drahší a hlavne drevo, bez ktorého by Farma neexistovala. My sme naozaj zúfalo nikde nevedeli nájsť drevo. Nikto nemal zásoby a ak mal, tak si za to pýtali neskutočné peniaze. Toto zdražovanie nám dalo zabrať a televízia bola tiež nemilo prekvapená. Ja robím už asi ôsmu Farmu a nikdy predtým sme nemuseli zápasiť s takýmito problémami. Odobralo nám to kopec síl,“ vysvetlil situáciu režisér a kreatívny producent projektu Lukáš Kodoň. Tieto extra výdavky poriadne navýšili rozpočet už aj tak finančne náročného projektu. Stavby a materiál sa predražili trikrát než zvyčajne a televízia Markíza musela zainvestovať aj do infraštruktúry.

   TIP Poriadne sexistický rozhovor: Ak toto zistia farmárky, tak bude zle

„Keď sme vo februári konečne našli lokáciu, trvalo nám dlhé tri mesiace, kým sme ju vôbec pripravili a zmenili na filmové natáčanie. Konkrétne hovorím o lesoch a lúkach v blízkosti Považského Inovca. Náš zámer bol ísť do drsnej prírody a to znamenalo aj nočnú moru pre produkciu. Priestor je tak odrezaný od civilizácie, že sme si museli doniesť vlastnú elektrickú prípojku, ktorú sme ťahali asi dva kilometre z najbližšej dediny. Nevyhnutné bolo postaviť si aj vlastnú štrkovú cestu, aby sme sa do hôr vôbec dostali, takže sme tam dovliekli kopec ťažkej techniky, čo bolo nielen náročné, ale aj drahé. Naša cesta by mala zvládnuť štyri mesiace natáčania, i keď po nej pravidelne jazdí hospodár Martin s veľkými traktormi,“ hovorí Lukáš Kodoň.

Farma pokračuje v sobotu 11. septembra o 20.30 h na Markíze.