MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • VEČER

Bývala farmárka vo Veľkej Británii: Chaos, aký ste ešte nezažili!

23. 05 2019 15:00 | pet
Janette (v strede) s bývalými farmárkami Luciou Šindlerovou a Lulou Gachulincovou
Janette (v strede) s bývalými farmárkami Luciou Šindlerovou a Lulou Gachulincovou Foto: archív J. H.
S manželom Paulom
Janette s Nikolasom Nikoličom
Janette s Vlaďou Sedlákovou

Brexit je podľa nej jeden veľký omyl.

Nekončiaci zmätok okolo odchodu Spojeného kráľovstva z Európskej únie prežíva momentálne na vlastnej koži aj exfarmárka z 8. série drsnej reality šou Janette Hutton. Vo Veľkej Británii žije už viac ako 20 rokov, vydala sa tam a je majiteľkou britského pasu. No neprehľadná situácia strpčuje život aj jej.

"Brexit je jeden veľký chaos a myslím si, že ani politici sa v ňom nevyznajú a prichádzajú na to, že to bol poriadny omyl. Premiérka Theresa May čelí veľkej kritike a podľa posledných informácií by sa mala v piatok vzdať funkcie. Takže nálada je tu skôr negatívna ako pozitívna," opísala nám svoje aktuálne dojmy.

zdroj: facebook.com/janette.huttonmachac

V Británii prevádzkovala aupair agentúru, ale v máji minulého roku ju zrušila. Už sa jej to jednoducho nevyplatilo a po Brexite by bolo podnikanie v tejto brandži aj tak príliš zložité. Jej manžel je Angličan, Janette má tiež britské občianstvo, takže v podstate by ju to až tak trápiť nemuselo.

No aj tak cíti neistotu a má zmiešané pocity: "Slováci, ktorí sú tu, sa boja. Rovnako, ako ďalší cudzinci. Ak príde k Brexitu, tak sa sem bude omnoho ťažšie dostať. Aj podľa môjho manžela by bolo omnoho lepšie, keby Británia zostala súčaťou Európskej únie. Pred pár rokmi by to asi nikoho nenapadlo, že by sa mohlo niečo takéto stať, veď v Európe sme sa mali dobre."

Janette od začiatku proti Brexitu aktívne vystupovala. "V referende som sa vyjadrila za zotrvanie v EÚ, dokonca som o tom natočila aj krátky dokument. Myslím si, že za vystúpenie hlasovali hľavne ľudia, ktorí dokážu akurát tak lamentovať v krčme pri pive. Oni to vidia tak, že sem prichádza čoraz viac cudzincov, ktorí im berú prácu," vyjadrila sa rodáčka z Trenčína. Sama je teraz zvedavá, ako to nakoniec dopadne.

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Farma Západ vs Východ - v stredu, 18. septembra, o 22.15!
Sledujte celé epizody na