Farma cover

MARKÍZA • OD 30. 8. • 27. 8. NA VOYO •

Nové pravidlá, úplne iné taktiky: Začína sa Zlatá éra Farmy!

29. 10 2018 09:00 | pet
Zlaté tehličky môžu rozhodnúť o všetkom
Zlaté tehličky môžu rozhodnúť o všetkom Foto: TV Markíza

Očistec sa skončil, farmári začínajú nový život.

Spoločné noci v preplnenej kuchyni sú minulosťou, na Farme sa práve začína Zlatá éra. Život farmárov sa od tohoto okamihu radikálne zmení a účastníci drsnej reality šou budú musieť vymýšľať úplne iné taktiky. S koncom Očistca sa totiž menia aj pravidlá!

Farmári opäť dostanú k dispozícii spálňu, dom farmára týždňa aj toaletu. To sú však iba kozmetické zmeny, respektíve návrat k bývalému štandardu. Nemení sa ani voľba nového šéfa Farmy, ktorého určí vypadnutý duelant.

Zásadnou zmenou však prechádza voľba prvého duelanta. Aktuálny farmár týždňa dostane 13 zlatých tehličiek, ktoré na konci týždňa rozdelí medzi sluhov podľa ich zásluh. Ten sluha, ktorý dostane menej tehličiek, pôjde do duelu.

No rozhodnutie nebude úplne v rukách aktuálneho vedúceho. Každý z farmárov (vrátane sluhov a FT) dostane tri zlaté tehličky a s nimi môže pômôcť niektorému zo sluhov. Takto bude úplne jasné, kto s kým sympatizuje a koho chce poslať do duelu. Sluha, ktorý sa stane prvým duelantom, vráti svoje tehličky farmárovi týždňa.

Na konci každého týždňa sa na Farme bude konať trh. Farmári si na ňom budú môcť za zlaté tehličky kúpiť ďalšie potraviny, alebo veci, ktoré im pobyt v osade spríjemnia. A už bude iba na nich, či svoje prostriedky použijú pre spoločné záujmy, alebo len pre seba. Pred voľbou nového farmára týždňa sa všetky tehličky odovzdajú a rozdelia sa opäť podľa štandardného kľúča.

Farma X pokračuje dnes o 21:20 na Markíze

 
 

Nestihli ste aktuálnu epizódu Farmy X? Sledujte ju to alebo zadarmo v našom videoarchíve.

 

Upútavka

 
Farma - v stredu, 1. decembra, o 22.45 (a už teraz na VOYO)!
Sledujte celé epizody na