22. 08 2017 14:59 | pet

Farma v kraji Jánošíka

Na mieste nedoknutnom civilizáciou, uprostred slovenských lesov a hôr budú súťažiaci bojovať o výhru 75 000 eur!

Nová Farma čaká na svojich obyvateľov
Nová Farma čaká na svojich obyvateľov Foto: TV Markíza
Návrat k pastierstvu a znovuobjavovanie zabudnutých výrobných postupov našich predkov budú hlavnými motívmi deviatej série obľúbenej reality šou. Po celý čas budú farmárov sprevádzať slovenské symboly ako je salaš, valaška, bryndzové halušky či oštiepok. Neobídeme ani legendárneho národného hrdinu Juraja Jánošíka alebo výrobu tradičných slovenských hudobných nástrojov.

Okrem toho, že sa budú musieť súťažiaci naučiť postarať o svoj statok, si ho v tejto sérii budú musieť vlastnými rukami aj vybudovať. To všetko na pozadí spoznávania sa s novými ľuďmi, vzniku nových priateľstiev, vzťahov aj konfliktov.  Ako sa popasujú s touto veľkou výzvou môžete sledovať na obrazovkách Televízie Markíza od 7. septembra!

Zaužívané pravidlá

Farmár týždňa
Farmár týždňa dohliada na farmárov a rozdeľuje úlohy tak, aby bolo o všetko postarané, spí v najlepších podmienkach oddelene v dome farmára týždňa a sedí za vrchom stola.

Sluhovia

Farmár týždňa si vyberá dvoch sluhov, ktorí musia počas týždňa vykonávať najťažšiu prácu. Varia, starajú sa o zvieratá, kúria a udržiavajú poriadok na Farme.

Duelanti

Všetci farmári na konci týždňa hlasujú, ktorý z dvoch sluhov pôjde do vyraďovacieho duelu, respektíve ktorý z nich sa stane prvým duelantom. Následne si prvý duelant vyberá svojho protivníka.

Duelové disciplíny

Ráno pred duelom vyzýva moderátorka druhého duelanta, aby si vybral tri disciplíny a ich poradie. Na výber má nasledujúce kategórie:
šikovnosť – prekvapenie (táto disciplína je od 5. série povinná)
inteligencia – vedomostný duel
vytrvalosť – buď pílenie dreva alebo hákovanie
sila – buď pretláčanie drevenej klady alebo preťahovanie lanom.

Duel

Duel prebieha za prítomnosti ostatných súťažiacich. Víťazom duelu je farmár, ktorý dosiahne víťazstvo v dvoch disciplínach. Ak je po prvých dvoch disciplínach stav nerozhodný, rozhoduje posledná disciplína. Ak sa rozhodne už po druhej disciplíne, tretia sa nekoná. Porazený duelant opúšťa súťaž, odchádza napísať list na rozlúčku, v ktorom určí meno nového Farmára týždňa a následne cestuje domov.

Mená víťazov predošlých sérií

Farma 1 – Andrea Járová

Farma 2 – Radomír Spireng

Farma 3 – Mário Drobný

Farma 4 – Pavol Paco Styk

Farma 5 – Lenka Švaralová

Farma 6 – Tomáš Mayer

Farma 7 – Tomáš Mrva

Farma 8 – Miroslav Povec


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Farma: FINÁLE - v piatok, 15. decembra, o 20.30!
Najčítanejšie zo sekcie Farma