17. 01 2018 10:00 | pet

Desivé spomienky exfarmára: Stačilo málo a mohol vykrvácať!

Láska k športu sa mu takmer stala osudnou.

Romanovi museli krk zašiť v nemocnici
Romanovi museli krk zašiť v nemocnici Foto: TV Markíza
Romanovi museli krk zašiť
Roman sa okrem hokeja venuje aj hokejbalu
Roman skončil po zápase na pohotovosti

Každý fanúšik hokeja má určite ešte v živej pamäti hrozivé zranenie slovenského hokejistu Richarda Zedníka, keď mu protihráč nechtiac porezal korčuľou krk a ľad zaliali potoky krvi. Niečo podobné zažil presne pred dvoma rokmi aj exfarmár Roman Adamka, ktorý mal naozaj veľké šťastie v nešťastí. 

"Stalo sa mi to 16. januára 2016 počas zápasu v Nitre. Nikdy na to nezabudnem. V druhej tretine sme dvaja spadli v bránkovisku a tretí padajúci hráč ma celou silou zasiahol korčuľou do sánky. Nôž z jeho korčule mi prešiel po ľavej strane krku. Okamžite ma oblial studený pot, ale až o pár sekúnd som si uvedomil, čo sa stalo, keď mi cez prsty začala pretekať krv," spomína na chvíľe hrôzy.

Roman hokej miluje
Foto: archív R. A.
 

Nôž, našťastie, nezasiahol krčnú tepnu, no veľa nechýbalo. Možno centimeter. "Okamžite mi volali záchranku a odviezli ma do nemocnice. Rana bola tesne vedľa tepny, mal som teda poriadne šťastie. Ranu mi zašili niekoľkými stehmi a bol som týždeň bez hokeja," opísal nám dramatické okamihy.

Nepríjemná situácia mala šťastný koniec. Roman neutrpel nijaké trvalé následky, hokej môže hrať bez problémov ďalej a dokonca po roku sa protihráč, ktorý mu spôsobil krvavé zranenie, stal jeho tímovým kolegom.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Farma: Príď na kasting už tento piatok a sobotu (25. a 26. mája) do Bratislavy!
Najčítanejšie zo sekcie Farma