18. 11 2017 09:00 | pet

Farmár Miro sa nezdá: Spoločná minulosť so svetovou megahviezdou!

Po legendárnom hercovi mu zostali na pamiatku hodinky.

Miro Gábriš
Miro Gábriš Foto: TV Markíza
Miro Gábriš
Miro Gábriš
Miro Gábriš

Najstarší obyvateľ Farmy Miro Gábriš má za sebou ťažký a turbulentný život. Raz by o ňom mohli napísať knihu. Alebo ešte lepšie - nakrútiť film! Jeho prvá manželka ušla po osemnástich rokoch manželstva s milencom do Egypta, druhá mala psychické problémy a zanechala mu množstvo dlhov. Šťastie našiel až po boku tretej manželky, s ktorou spoločne gazdujú v obci Bobrovec, neďaleko Liptovského Mikuláša.

Miro má za sebou výnimočné detstvo a mladosť – v šesťdesiatych rokoch odišiel s rodičmi do Francúzska, kde sa náhodou (údajne na ulici) spoznal s legendárnym Louisom de Funès. Pozdravil ho lámanou francúzštinou a slávny herec si chlapca všimol. Niekoľkokrát sa stretli, Funès Mira dokonca presviedčal, aby sa stal hercom a venoval mu niekoľko darčekov. Zachovali sa mu z nich iba hodinky. 

Louis de Funès
Foto: SNC
 

Väzby s Funèsom a s Francúzskom však rodina prerušila, pretože Mirova mama zle znášala odlúčenie od domova, a preto sa rodičia rozhodli, že sa všetci (Miro mal šesť súrodencov) vrátia späť do Československa. Po návrate sa podľa Mirových slov začala "šikana a peklo" a na socialistický režim spomína s neskrývanou krivdou a trpkosťou. Louisa de Funès už nikdy nevidel.

Vitálny dôchodca sa chcel pôvodne stať hercom, kňazom, prípadne profesionálnym cyklistom, no napokon vyštudoval ekonómiu a riadenie na univerzite v Košiciach. Počas produktívneho života pracoval na rôznych pozíciach – od železničiara až po generálneho riaditeľa podniku. 

Farma pokračuje v pondelok 20. novembra o 21:50 na Markíze

 

Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Farma: FINÁLE - v piatok, 15. decembra, o 20.30!
Najčítanejšie zo sekcie Farma