11. 07 2017 11:20 | Peter Trnovec

Osud mlyna z Farmy 8: Takto vyzerá teraz!

Miesto, ktoré farmári prebudovali od základov, už vyzerá inak.

Rozlúčka so starým mlynom
Rozlúčka so starým mlynom Foto: TV Markíza
Romanov návrat na Farmu
Romanov návrat na Farmu
Romanov návrat na Farmu

Starý mlyn v katastri obce Horný Badín, ktorý bol stredobodom ôsmej série reality šou Farma, sa po odchode farmárov opäť vrátil do správy pôvodnému majiteľovi. Ten sa rozhodol, že nehnuteľnosť postupne prebuduje na víkendovú chalupu.

Pokiaľ však túži po pokojnom a tichom relaxe, tak toho si momentálne príliš neužije. Mlyn sa totiž po skončení nakrúcania Farmy stal turistickou atrakciou a počas voľných dní ho obliehajú turisti a fanúšikovia drsnej reality šou.

Romanov návrat na Farmu
Foto: archív R. A.
 

Nutkaniu vrátiť sa na "miesto činu" neodolal ani Roman Adamka, ktorý počas minulého týždňa vyrazil na výlet aj so svojou mamou, aby jej ukázal miesta, na ktorých prežil veľké dobrodružstvo. Po príchode sa nestačil diviť, čo všetko sa v mlyne a jeho okolí zmenilo!

"Ako prvé ma zaskočilo, že zhruba 200 metrov pred Farmou je závora a ďalej sa dalo ísť iba pešo. Bol to pre mňa zvláštny pocit, že drevený plot, ktorý sme postavili, zmizol a nahradil ho klasický pletivový okolo celého areálu. A všade sú tabuľky Vstup zakázaný, súkromný pozemok. K Ruženke sa vôbec nedá dostať, všetko je uzavreté," opísal nám prvé dojmy.

Romanov návrat na Farmu
Foto: archív R. A.
 

Priamo do areálu sa tak nedostal, ale v okolí stretol viacero rodín z deťmi, ktoré sa prišli na mlyn pozrieť: "Chodí tam veľa turistov a veľmi sa potešili, že stretli aj jedného z farmárov. Ale mohli sme ísť iba na zadný dvor, k potoku a na lúku."

Veľa vecí, ktoré farmári vybudovali vlastnými rukami, už pri mlyne nenašiel. "Maštaľ je úplne preč, zmizli aj duelové chatky, aj hojdačka či udiareň, alebo lavička, na ktorej sme zvykli fajčiť. Kuríny zostali len tri a voda v potoku je strašne nízka. Tam už by pstruhy neprežili. Prerobili aj altánok. Ale latrína zostala, dokonca v nej bol aj toaletný papier," zakončil inšpekčnú správu so smiechom Roman.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?

UPÚTAVKA

 
Farma: FINÁLE - v piatok, 15. decembra, o 20.30!
Najčítanejšie zo sekcie Farma